Akteri ovih dviju priča su mladi i fakultetski obrazovani ljudi koji nisu željeli čekati da o njihovoj sudbini odlučuje netko drugi pa su stvari preuzeli u svoje ruke i upustili se u poduzetničke vode, piše Glas Slavonije.
Prva je priča o uspjehu koji je omogućila domaća tjestenina, ručno spravljena u omjeru od deset jaja i kilograma brašna, bez dodatka vode i umjetnih boja. Jaja nesu seoske koke koje slobodno trče po dvorištu, a brašno je od pšenice proizvedene na slavonskom polju. Nije čudo što ovaj proizvod koji su unatrag dva mjeseca počeli proizvoditi supružnici Josipa i Josip Gotler vrlo brzo pronalazi klijentelu. 'Za proizvodnju sušene domaće tjestenine odlučili smo se zbog dvaju razloga. Prvo, što ona industrijska tjestenina nije ni približno kvalitete koje bi trebala biti, a drugo oboje smo, iako s fakultetskim diplomama, nezaposleni' ispričao je Josip za Glas Slavonije o stvaranju proizvoda pod nazivom Orilena (Originalna Lega tjestenina), a riječ je o novom osječkom brendu.
Dinko Pitlik također se drži manufakture, i to toliko da je i tvrtku nazvao tim imenom. Bavi se proizvodnjom kozmetike, ovih blagdanskih dana mnogi su zamijetili njegovu ponudu prigodnih kozmetičkih sapunima u oblicima, primjerice jele, kapa Djeda Božićnjaka ili snjegovića. 'Tvrtka je osnovana u ožujku, od lipnja smo počeli s prodajnim izložbama i plasmanom naših proizvoda na koje je tržište dobro reagiralo', kazao je Pitlik za list. Tvrtku je osnovao sa sestrom, koja je po struci kemičar, kao i njihova majka pa je to moguće objašnjenje zašto su počeli baviti ovim poslom.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.ludilo vjest. studirali da bi pravili sapun.
[emo_palacg]
Uključite se u raspravu