Slučaj Šelebaj jedan je u nizu ekscesa koji u zadnje vrijeme potresaju javnu televiziju. Hoće li tko snositi posljedice te kakve će biti, za emisiju Intervju tjedna Radija 101 komentirao je ravnatelj HRT-a, Goran Radman.
„Po meni su ključne posljedice prije svega one koje sam malo prije rekao. Dakle, motiv za dolazak u kuću ne može biti neetičan. Svatko tko želi raditi ovaj posao mora imati visoke etičke i moralne standarde, mora željeti služiti javnosti, a ne svome interesu i to je po meni diskvalifitorna norma“, rekao je Radman za Stojedinicu.
Iako je prije četiri godine rekao da se na HRT ne bi vratio ni da ga se pozove, jer ne voli povratke, izgleda da ih je u međuvremenu ipak zavolio. „U međuvremenu je došla ova radikalna kriza, društvo je po mom mišljenju ugroženo, Hrvatska se nalazi u vrlo teškoj i nezavidnoj situaciji. Ja mislim da je sasvim u redu da svaki građanin, a to sam osjetio i ja, stavi svoje mogućnosti društvu na raspolaganje“, izjavio je Radman.
Procjenjuje se da je na javnoj televiziji 1.800 ljudi viška. „Otkaza će biti, no trenutno se o konkretnim brojevima ne može pričati“, kaže Radman u Intervjuu tjedna Radija 101.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu