Prema popisu Svjetskog vijeća za zlato, najveće rezerve zlata imaju Sjedinjene Američke Države te se mogu pohvaliti s čak 8133,5 tona zlata, a slijede Italija, Francuska, Kina, Rusija, Švicarska, Japan te Nizozemska, piše tportal.
Kada je pak riječ o količinama zlata u regiji, najviše ove plemenite kovine ima Srbija (18,8 tona), koja se nalazi na 63. mjestu. Slijedi Makedonija na 77. mjestu s 6,9 tona. Na 88. mjestu je Slovenija s 3,2 tone, dok se Bosna i Hercegovina s tri tone nalazi na 91. mjestu.
Sredinom travnja 2001. godine Hrvatska je nakon postignutog sporazuma o podjeli dijela imovine bivše SFRJ, pohranjenog u Banci za međunarodna poravnanja u Baselu (BIS), postala je vlasnica 13,127 tona zlata. Kako zlato nije postizalo nikakav prinos, tadašnji guverener HNB-a Željko Rohatinski ga je prodao komercijalnim bankama.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.toliko o velikom strucnjaku Rohatinskom ,
[/quote]
Danas u HRV jedino sto vrjedi citati je narod.hr. Ostalo sve udbasija i yugoslavenstvo.
hrvatski jad na djelu svi se kesere i nikome ništa …
toliko o velikom strucnjaku Rohatinskom ,
Majstori iz HNB-a su prodali po 300USD a danas je 1,200USD a bilo je i 1,800USD… a ista ekipa još uvijek radi u HNB-u (osim Rohatinskog)…upravljaju deviznim rezeravama – vidimo na koji način…
Uključite se u raspravu