Kako bi otkrili kako se čovjek osjeća za vrijeme tipkanja, Islamsko Sveučilište Tehnologije u Bangladeshu provelo je istraživanje u kojem je sudjelovalo 25 ljudi u dobi između 15 do 40 godina.
Kako piše Daily Mail, zadatak im je bio da pretipkaju dva paragrafa iz knjige "Alice u zemlji čudesa", ali i svakih 30 minuta napišu u kakvom se emocionalnom stanju nalaze.
Iznenađujuće, program koji je trebao procijeniti stanje osobe koje tipka bio je u pravu 70% vremena, a raspoloženja koja su se testirala su radost, strah, ljutnja, tuga, gađenje, sram i krivnja.
Program je bio najtočniji u otkrivanju radosti, čak 87%, dok je najmanje točan bio u procjeni tuge – 60%.
Rezultati studije mogli bi imati vrlo pozitivan učinak na razvoj umjetne inteligencije, što znači da bi i računalo na osnovu ljudske emocije moglo "mijenjati raspoloženja". U prijevodu, internet oglasi koji iskaču svako malo mogli bi ovisiti o našem trenutnom raspoloženju.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu